POPRZEDNIA EDYCJA: Budżet obywatelski 2019

INNE

Czas wolny na sportowo – zagospodarowanie terenu przy ZS nr 2 przy ul. Elfów 9

 

Dzielnicaos. E (Ewa)
Lokalizacja   Teren Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Elfów 9
Autor   Anna Chrobaczek
Szacunkowy koszt zadania   176 000 zł
Opis   Celem projektu jest stworzenie dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych atrakcyjnego miejsca spędzania wolnego czasu oraz umożliwienie im rozwoju zainteresowań związanych ze sportem i rekreacją. Realizacja projektu przyczyni się także do integracji mieszkańców. W ramach projektu zaplanowano m.in.: budowę siłowni plenerowej, wykonanie stanowiska do pchnięcia kulą, bieżni do skoku w dal oraz budowę chodnika.
 
 
 
 
 

Miejska Akademia Atletyki

 

Dzielnicaos. E (Ewa)
Lokalizacja   Sala gimnastyczna Zespołu Szkół nr 5 (szkoła zawodowa) przy ul. Edukacji
Autor   Michał Kania
Szacunkowy koszt zadania   215 000 zł
Opis   Projekt jest kontynuacją zadania Miejska Akademia Atletyki, która powstała w ramach budżetu partycypacyjnego dla młodzieży i dorosłych. W ramach projektu zaproponowano wykonanie remontu parteru pomieszczenia. Zakres rzeczowy zadania obejmuje prace remontowe oraz zakup sprzętu sportowego i akcesoriów sportowych.
 
 
 
 
 

Remont boiska do siatkówki oraz bieżni do skoku w dal przy ZS nr 1 przy ul. Wejchertów 20

 

Dzielnicaos. F (Felicja), Zawiść
Lokalizacja   Teren Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Wejchertów 20
Autor   Danuta Strzoda
Szacunkowy koszt zadania   160 000 zł
Opis   Projekt ma na celu przebudowę boiska i bieżni do skoku w dal na terenie ZS nr 1. W ramach projektu zaproponowano wymianę nawierzchni boiska do piłki siatkowej i bieżni do skoku w dal oraz odnowienie piaskownicy. Realizacja projektu pozwoli uczniom i społeczności lokalnej na rozwijanie zainteresowań rekreacyjno-sportowych oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Wspólne gry i zabawy sportowe mieszkańców umożliwią ich integrację.
 
Dokumenty do pobrania
 
 
 
 

Kwiatowy ogród na terenie Przedszkolu nr 29 przy ul. Hubala

 

Dzielnicaos. H, Ł (Honorata, Łucja)
Lokalizacja   Teren Przedszkola nr 29 przy ul. Hubala 7
Autor   Agnieszka Borecka
Szacunkowy koszt zadania   40 000 zł
Opis   Celem projektu jest poprawa estetyki oraz podniesienie komfortu dzieci uczęszczających do przedszkola i mieszkańców osiedla. W ramach zadania zaproponowano wykonanie nasadzeń roślin ozdobnych, które upiększą otoczenie oraz zniwelują hałas.
 
 
 
 
 

SP nr 37 z technologią od pierwszaka do seniora

 

Dzielnicaos. K, L (Karolina, Lucyna), Cztery Pory Roku
Lokalizacja   Szkoła Podstawowa nr 37 przy ul. Konecznego 1
Autor   Łukasz Wiewióra
Szacunkowy koszt zadania   230 000 zł
Opis   Celem projektu jest stworzenie na terenie SP 37 miejsca, które umożliwi przeprowadzanie cyklicznych warsztatów z Zakresu robotyki, obsługi programów graficznych, Exel, Windows oraz programów dedykowanych seniorom. W warsztatach będą mogli uczestniczyć wszyscy mieszkańcy bez względu na wiek. Zajęcia będą prowadzone przez okres pięciu lat wolontaryjnie przez nauczycieli Szkoły. Zakres rzeczowy obejmuje: remont pomieszczenia, zakup wyposażenia oraz sprzętu komputerowego (m.in.: komputery z oprogramowaniem, drukarka, serwer). Ponadto planuje się zakup pakietu edukacyjnego w postaci zestawu robotów Lego Mindstorms EV3 z tabletami i monitorem interaktywnym wraz z okablowaniem. Pracownia stanie się laboratorium edukacyjnym Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych i we współpracy z Polskim Towarzystwem Informatycznym uczniowie będą przygotowani do zdobywania tego certyfikatu.
 
Do pobrania

 
 
 
 

Warunki głosowania

  • głosować mogą osoby zamieszkałe w Tychach – posiadające pobyt stały, pobyt czasowy lub wpis do stałego rejestru wyborców Miasta Tychy,
  • wyłączone z głosowania są osoby pozbawione praw obywatelskich, ubezwłasnowolnione oraz wpisane do rejestru wyborców innej gminy,
  • wybierać można jedynie projekty należące do okręgu, którego jest się mieszkańcem,
  • każda osoba może oddać głos tylko jeden raz na wybrane projekty,
  • głosującemu przysługuje 10 punktów, które może dowolnie rozdzielić pomiędzy dostępne projekty,
  • możliwe jest oddanie całej puli punktów na jeden projekt.

Szczegółowe informacje dostępne są w regulaminie głosowania.

Czas na promocję!

Popierasz wybrane projekty? Chcesz by Twoi znajomi również je wsparli? Zadbaj o to, aby dowiedziało się o nich jak najwięcej osób. Udostępnij je na swoim serwisie społecznościowym lub wyślij linka swoim znajomym.

 

Pełny regulamin dostępny tutaj

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa - wejdź.

X