POPRZEDNIA EDYCJA: Budżet obywatelski 2019

INNE

Czas wolny na sportowo – zagospodarowanie terenu przy ZS nr 2 przy ul. Elfów 9

 

Dzielnicaos. E (Ewa)
Lokalizacja   Teren Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Elfów 9
Szacunkowy koszt zadania   176 000 zł
Opis   Celem projektu jest stworzenie dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych atrakcyjnego miejsca spędzania wolnego czasu oraz umożliwienie im rozwoju zainteresowań związanych ze sportem i rekreacją. Realizacja projektu przyczyni się także do integracji mieszkańców. W ramach projektu zaplanowano m.in.: budowę siłowni plenerowej, wykonanie stanowiska do pchnięcia kulą, bieżni do skoku w dal oraz budowę chodnika.
 

Miejska Akademia Atletyki

 

Dzielnicaos. E (Ewa)
Lokalizacja   Sala gimnastyczna Zespołu Szkół nr 5 (szkoła zawodowa) przy ul. Edukacji
Szacunkowy koszt zadania   215 000 zł
Opis   Projekt jest kontynuacją zadania Miejska Akademia Atletyki, która powstała w ramach budżetu partycypacyjnego dla młodzieży i dorosłych. W ramach projektu zaproponowano wykonanie remontu parteru pomieszczenia. Zakres rzeczowy zadania obejmuje prace remontowe oraz zakup sprzętu sportowego i akcesoriów sportowych.
 

Remont boiska do siatkówki oraz bieżni do skoku w dal przy ZS nr 1 przy ul. Wejchertów 20

 

Dzielnicaos. F (Felicja), Zawiść
Lokalizacja   Teren Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Wejchertów 20
Szacunkowy koszt zadania   160 000 zł
Opis   Projekt ma na celu przebudowę boiska i bieżni do skoku w dal na terenie ZS nr 1. W ramach projektu zaproponowano wymianę nawierzchni boiska do piłki siatkowej i bieżni do skoku w dal oraz odnowienie piaskownicy. Realizacja projektu pozwoli uczniom i społeczności lokalnej na rozwijanie zainteresowań rekreacyjno-sportowych oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Wspólne gry i zabawy sportowe mieszkańców umożliwią ich integrację.
 
Dokumenty do pobrania

Kwiatowy ogród na terenie Przedszkolu nr 29 przy ul. Hubala

 

Dzielnicaos. H, Ł (Honorata, Łucja)
Lokalizacja   Teren Przedszkola nr 29 przy ul. Hubala 7
Szacunkowy koszt zadania   40 000 zł
Opis   Celem projektu jest poprawa estetyki oraz podniesienie komfortu dzieci uczęszczających do przedszkola i mieszkańców osiedla. W ramach zadania zaproponowano wykonanie nasadzeń roślin ozdobnych, które upiększą otoczenie oraz zniwelują hałas.
 

SP nr 37 z technologią od pierwszaka do seniora

 

Dzielnicaos. K, L (Karolina, Lucyna), Cztery Pory Roku
Lokalizacja   Szkoła Podstawowa nr 37 przy ul. Konecznego 1
Szacunkowy koszt zadania   230 000 zł
Opis   Celem projektu jest stworzenie na terenie SP 37 miejsca, które umożliwi przeprowadzanie cyklicznych warsztatów z Zakresu robotyki, obsługi programów graficznych, Exel, Windows oraz programów dedykowanych seniorom. W warsztatach będą mogli uczestniczyć wszyscy mieszkańcy bez względu na wiek. Zajęcia będą prowadzone przez okres pięciu lat wolontaryjnie przez nauczycieli Szkoły. Zakres rzeczowy obejmuje: remont pomieszczenia, zakup wyposażenia oraz sprzętu komputerowego (m.in.: komputery z oprogramowaniem, drukarka, serwer). Ponadto planuje się zakup pakietu edukacyjnego w postaci zestawu robotów Lego Mindstorms EV3 z tabletami i monitorem interaktywnym wraz z okablowaniem. Pracownia stanie się laboratorium edukacyjnym Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych i we współpracy z Polskim Towarzystwem Informatycznym uczniowie będą przygotowani do zdobywania tego certyfikatu.
 
Do pobrania

Warunki głosowania

  • głosować mogą osoby zamieszkałe w Tychach – posiadające pobyt stały, pobyt czasowy lub wpis do stałego rejestru wyborców Miasta Tychy,
  • wyłączone z głosowania są osoby pozbawione praw obywatelskich, ubezwłasnowolnione oraz wpisane do rejestru wyborców innej gminy,
  • wybierać można jedynie projekty należące do okręgu, którego jest się mieszkańcem,
  • każda osoba może oddać głos tylko jeden raz na wybrane projekty,
  • głosującemu przysługuje 10 punktów, które może dowolnie rozdzielić pomiędzy dostępne projekty,
  • możliwe jest oddanie całej puli punktów na jeden projekt.

Szczegółowe informacje dostępne są w regulaminie głosowania.

Czas na promocję!

Popierasz wybrane projekty? Chcesz by Twoi znajomi również je wsparli? Zadbaj o to, aby dowiedziało się o nich jak najwięcej osób. Udostępnij je na swoim serwisie społecznościowym lub wyślij linka swoim znajomym.

 

Pełny regulamin dostępny tutaj

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. do zapewnienia bezpieczeństwa. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa - wejdź.

X