1,5% dla naszych organizacji

W okresie rozliczeń podatkowych zachęcamy mieszkańców, aby przekazali 1,5 % podatku dochodowego na rzecz tyskich organizacji pożytku publicznego (OPP). To o tym jest kampania miejska: „Zostaw 1,5% w Tychach”.

 Sam zdecyduj dla kogo 1,5%!

Tzw. „1,5%” to cześć podatku dochodowego, która musi wrócić do państwa, ale w tym wypadku państwo pozwala nam zadecydować do kogo te pieniądze trafią. Jeśli nie wpiszemy w nasz „PIT”  - numeru KRS wybranej organizacji pożytku publicznego to - nasz 1,5% trafi do „wspólnego worka”, o którego przeznaczeniu decyduje rząd i sejm.

Dla kogo można przekazać %?

1,5 % możemy przekazać tylko organizacjom pożytku publicznego (OPP). Organizacja pozarządowa lub inny podmiot, który chciałby zostać OPP musi taki status uzyskać sądownie oraz spełnić dodatkowe wymagania.

Aktualny wykaz tyskich OPP znajdziesz na: https://razemtychy.pl/ngo/zostaw-1-procent-w-tychach/4261-organizacje-pozytku-publicznego-uprawnione-do-1-5-podatku

SPRAWDŹ SPRAWOZDANIE ORGANIZACJI KTÓRĄ WYBIERASZ NA STRONIE

Jak przekazać 1,5%?

W pierwszej kolejności należy wybrać, której organizacji chcemy przekazać nasz 1% podatku. Dobrze jest zapoznać się z celami danej organizacji i zapisać sobie jej numer z Krajowego Rejestru Sądowego, tzw. KRS. To ten numer należy wpisać w jedną z rubryk naszego rozliczenia podatkowego PIT-37 i PIT-38.

Czy warto przekazać 1,5%?

 

Pieniądze te zostaną wykorzystane wyłącznie na prowadzenie działalności pożytku publicznego. Informację, na co zostały spożytkowane środki z 1,5 %, organizacja ma obowiązek umieścić w swoim sprawozdaniu.

Film

Aby przybliżyć ideę 1,5 % został zachęcamy do obejrzenia filmu na kanale YT miasta Tychy:

https://www.youtube.com/watch?v=96PgKdFizbg

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. do zapewnienia bezpieczeństwa. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa - wejdź.

X