Tyszanka w kampanii promocyjnej: Niepełnosprawność na rynku pracy

Pięć różnych osób, pięć różnych historii, ta sama idea i cel.

Bohaterowie kampanii promocyjnej na Śląsku – Karolina Kozłowska, Krzysztof Wostal, Magdalena Kulus, Marcin Michalik i Piotr Czarnota będą przekonywać, że nawet ze znacznym stopniem niepełnosprawności można efektywnie łączyć pracę zawodową z pasją oraz obowiązkami rodzinnymi.

W tym miesiącu sylwetki niepełnosprawnych bohaterów można zobaczyć we wszystkich większych miastach Śląska na wielu billboardach i citylightach (reklamy we wiatach przystankowych). Kampania jest wspierana artykułami prasowymi na łamach Dziennika Zachodniego oraz reklamą na internetowych portalach informacyjnych – Interii, Onecie oraz Wirtualnej Polsce. W kolejnym miesiącu będzie można zobaczyć i usłyszeć spoty reklamowe w regionalnych stacjach telewizyjnych i radiowych. Stałym elementem kampanii jest portal internetowy www.sprawni-niepelnosprawni.pl, na którym istnieją baza wiedzy na temat zatrudnienia osób niepełnosprawnych, giełda pracy oraz forum.

Głównym celem kampanii reklamowej jest zwiększenie wiedzy i świadomości potencjalnych pracodawców na temat zatrudnienia niepełnosprawnych pracowników, zaś samych osób z niepełnosprawnością do przysłowiowego opuszczenia czterech ścian i podjęcia zatrudnienia na otwartym rynku pracy. Współczynnik aktywności zawodowej osób niepełnosprawnych w wieku produkcyjnym w roku 2011 wynosił w Polsce tylko 22,3%. Oznacza to, że na 100 osób niepełnosprawnych, którzy mogli podjąć zatrudnienie, tylko 22 niepełnosprawnych pracowało. Wiedza pracodawców na temat korzyści finansowych płynących z zatrudnienia niepełnosprawnych jest uboga, dlatego potencjał pracowniczy tej grupy osób jest nadal wykorzystywany w minimalnym stopniu. Wśród wielu przedsiębiorców pokutuje ponadto przeświadczenie, że osoba niepełnosprawna jest mniej efektywna i dyspozycyjna, a dodatkowo problemy z przystosowaniem miejsca pracy są często powodem odmowy zatrudnienia, nawet jeśli kwalifikacje kandydata nie budzą żadnych zastrzeżeń.

Karolina Kozłowska, Krzysztof Wostal, Magdalena Kulus, Marcin Michalik i Piotr Czarnota pokazują, że mimo ograniczeń związanych ze swoją niepełnosprawnością są takimi samymi, a często nawet lepszymi pracownikami od innych. Na gruncie zawodowym liczą się bowiem kwalifikacje i umiejętności.

http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/798165.htmlutm_source=prenumerata_slask&utm_medium=email&utm_campaign=06.09.2012

"

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. do zapewnienia bezpieczeństwa. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa - wejdź.

X