JEŚLI PROWADZISZ KLUB SPORTOWY DLA MŁODZIEŻY…

…i zależy ci na zdrowiu i dobrym samopoczuciu twoich młodych sportowców może zainteresuje cię międzynarodowy projekt FYFA – Focus on youth, football & alkohol, koordynowany przez European Alcohol Policy Aliance (Eurocare).

 

FYFA - to inicjatywa krajów członkowskich, której celem jest ograniczanie picia alkoholu i upijania się przez dzieci i młodzież. Liderzy, trenerzy i przedstawiciele klubów mogą zapoznać się z najlepszymi rozwiązaniami w dziedzinie ograniczania picia alkoholu przez młodych, będących pod ich opieką.

W ramach projektu zostaną przeanalizowane praktykowane w młodzieżowych klubach sportowych sposoby przekazu informacji o czynniku ryzyka jakim jest alkohol. Ponadto FYFA dokona przeglądu przepisów, dotyczących młodych ludzi i sportu, ze szczególnym uwzględnieniem piłki nożnej, marketingu i alkoholu na poziomie międzynarodowym, krajowym i lokalnym.

W każdym z sześciu krajów uczestniczących w projekcie wytypowany zostanie klub piłkarski, w którym młodzi ludzie w wieku 13 – 15 lat regularnie uczestniczą w zajęciach sportowych. Z przedstawicielami zarządu zostaną przeprowadzone wywiady. Podsumowaniem FYFA będzie organizacja międzynarodowej konferencji na temat Alkoholu, Sportu i Młodzieży, w czasie której zostaną przedstawione wyniki projektu i rekomendacje.

Jeśli twoja organizacja chciałaby zostać partnerem (Instytucją Współpracującą) w tym międzynarodowym projekcie, zachęcamy do kontaktu: lub 

Instytucja Współpracująca nie będzie związana kontraktem z głównym wykonawcą projektu i nie będzie otrzymywać żadnych funduszy z UE.

FYFA poszukuje partnerów, którzy mogą wzmocnić projekt pod względem technicznym i naukowym  lub pomóc w upowszechnieniu jego wyników.

Więcej informacji dostępnych jest na stronach:


https://www.fyfaproject.eu
https://www.facebook.com/fyfaproject

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. do zapewnienia bezpieczeństwa. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa - wejdź.

X