Budżet obywatelski na rok 2025

SCHEMAT OBOWIĄZKÓW SPRAWOZDAWCZYCH dla organizacji pozarządowych

1) CIT należy sporządzić, podpisać i wysłać do 31 marca 2019 roku. Obecnie do wysyłania CIT-8 w formie elektronicznej konieczny jest płatny kwalifikowany podpis elektroniczny. Koszt „wyrobienia” takiego podpisu to ok. 300 zł, plus ewentualne opłaty za przedłużenie jego ważności w kolejnych latach. Do wysyłki można również upoważnić osobę dysponującą podpisem elektronicznym (Formularz UPL-1).

2) Sprawozdanie finansowe należy sporządzić i podpisać również do 31 marca 2019 roku. Pod sprawozdaniem podpisują się wszyscy członkowie zarządu (każda osoba). Pod sprawozdaniem podpisuje się też osoba odpowiedzialna za prowadzenie ksiąg rachunkowych (np. księgowy). Do podpisów można wykorzystać nie tylko płatny kwalifikowany podpis elektroniczny (jak w przypadku CIT), ale i bezpłatny podpis drogą ePUAP. Wysyłki dokonuje się po zatwierdzeniu sprawozdania, ale samo podpisanie sprawozdania musi nastąpić w ww. terminie, tj. do dnia 31 marca 2019 roku.

Instrukcja dot. postępowania zw. ze sprawozdaniem finansowym dla organizacji pozarządowych nie prowadzących dz. gospodarczej:

https://publicystyka.ngo.pl/jak-przygotowac-podpisac-i-zlozyc-sprawozdanie-finansowe-ngo-bez-dzialalnosci-gospodarczej-w-2019-roku-instrukcja


Instrukcja dot. postępowania zw. ze sprawozdaniem finansowym dla organizacji pozarządowych prowadzących dz. gospodarczej:
https://publicystyka.ngo.pl/jak-przygotowac-podpisac-i-zlozyc-sprawozdanie-finansowe-ngo-z-dzialalnoscia-gospodarcza-w-2019-roku-instrukcja


Instrukcja dot. zakładania ePUAP:
https://publicystyka.ngo.pl/profil-zaufany-epuap-po-co-i-jak-go-zalozyc

Informacja nt. CIT-8:
https://publicystyka.ngo.pl/cit-8-w-2019-r-wszystkie-ngo-skladaja-elektronicznie

Ogólna informacja dot. sprawozdań finansowych:
https://publicystyka.ngo.pl/koniecznie-do-31-marca-podpiszcie-sprawozdania-finansowe

 

Sprawozdania finansowe i CIT-8 w pytaniach i odpowiedziach:

https://publicystyka.ngo.pl/sprawozdania-finansowe-i-cit-8-w-pytaniach-i-odpowiedziach

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. do zapewnienia bezpieczeństwa. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa - wejdź.

X