Nowa uchwała, nowa edycja – nowości w Budżecie Obywatelskim

Od 1 lutego rozpoczęliśmy zbieranie wniosków do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. Do wydania jest 5 milionów złotych. Na pomysły mieszkańców czekamy do 23 lutego. Nowy formularz dostępny jest w zakładce "Do pobrania".

Budżet Obywatelski pozwala mieszkańcom na wybór, które z zadań budżetu miasta powinny być zrealizowane w pierwszej kolejności. W ramach Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy mogą proponować projekty obejmujące całe miasto oraz części miasta, zwane okręgami konsultacyjnymi.

Projekt do Budżetu Obywatelskiego może złożyć każdy mieszkaniec na formularzu do 23 lutego 2023 r. Pomysły mogą zgłaszać dzieci, młodzież, osoby dorosłe i seniorzy.

.

POBIERZ FORMULARZ

               

WYPEŁNIONY FORMULARZ ZŁÓŻ

·         z zakładki "Do pobrania"

·         w Głównym Punkcie Konsultacyjnym przy ul. Barona 30 pokój 209

·         w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Tychy przy al. Niepodległości 49

·         w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tychach przy al. Piłsudskiego 16 oraz w jej filiach.

·         osobiście w Urzędzie Miasta Tychy w Biurze Obsługi Klienta lub w Głównym Punkcie Konsultacyjnym,

·         listownie na adres: Urząd Miasta Tychy, al. Niepodległości 49, 43-100 Tychy z adnotacją na kopercie „Budżet Obywatelski”,

·         elektronicznie zeskanuj i wyślij na adres: (Oryginały dostarcz do Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia przy ul. Barona 30 pokój 209 w terminie 7 dni.)

.

Projekt dotyczący całego miasta musi zostać poparty przez 40 mieszkańców. Nowością natomiast jest to, że projekt obejmujący okrąg konsultacyjny musi zostać poparty przez 15 mieszkańców, którzy mieszkają w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca jego realizacji. W tym roku osoby weryfikujące wnioski szczególną uwagę będą zwracać na listy poparcia. Chcemy, aby projekty dotyczące poszczególnych osiedli i dzielnic były poparte przez osoby faktycznie zamieszkujące daną okolicę.

Zmiany dotyczą również sposobu głosowania na projekty. W tegorocznym głosowaniu każdy mieszkaniec może oddać swoje głosy na dwa projekty obejmujące całość miasta oraz na dwa projekty dotyczące okręgów konsultacyjnych. Do realizacji zostaną wybrane projekty, które otrzymają największą liczbę głosów, nie mniej niż: 80 głosów ważnych w przypadku projektów obejmujących całość miasta lub 30 głosów ważnych w przypadku projektów obejmujących dany okręg konsultacyjny.

Ponadto w nowym Zarządzeniu znajduje się  zaktualizowany wykaz ulic i kwot dla każdego okręgu. Wykaz okręgów znaduje się w zakładce "Okręgi konsultacyjne wraz z ich zasięgiem"

.

W dniach 1 - 23 lutego 2023 r. pracownicy Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia pełnić będą dyżur, podczas którego udzielą wszelkich informacji osobom zainteresowanym złożeniem wniosku do BO. Dyżur będzie się odbywał w Głównym Punkcie Konsultacyjnym przy ul. Barona 30 pokój 209 (piętro I)  zgodnie z następującym harmonogramem:

.

Poniedziałek: 7:30 – 15:30

Wtorek: 7:30 – 15:30

Środa: 7:30 – 15:30

Czwartek: 7:30 – 17:30

Piątek 7:30 – 13:30

W przypadku dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerami: 32 776 35 55 oraz 32 776 35 59.

 

Zapraszamy do składania projektów.

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. do zapewnienia bezpieczeństwa. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa - wejdź.

X