Spotkania / szkolenia / baza wiedzy

Szkolenia dla koordynatorów wolontariatu w organizacjach.

Zapraszamy na szkolenia z zakresu zarządzania wolontariatem mające na celu przygotowanie organizacji do współpracy z wolontariuszami (prawne regulacje wolontariatu, rekrutacja wolontariuszy, komunikacja z wolontariuszami, zakończenie współpracy z wolontariuszem). Koordynatorzy poznają metody wdrażania programu wolontarystycznego w organizacji, budowania współpracy zespołowej i zagospodarowanie potencjału poszczególnych wolontariuszy. Pogłębią wiedzę o tym, jak zdobywać, motywować i utrzymać wolontariusza.

Szkolenia dla wolontariuszy

Zapraszamy wolontariuszy na szkolenie wprowadzające w zagadnienia wolontariatu. Z nami poznasz podstawy prawne, kwalifikacje wolontariuszy, prawa i obowiązki, kodeks etyczny, fakty i mity dotyczące wolontariatu.

Terminy szkoleń i spotkań podamy wkrótce.

 

Baza wiedzy - proponowane publikacje

Praktyczny poradnik współpracy z wolontariuszami

Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”

W podręczniku znajdziesz opisy ciekawych praktyk i standardy realizacji projektów wolontariackich.

 

Podręcznik e-wolontariatu

Fundacja Dobra Sieć

W podręczniku znajdziesz informacje o tym jak zmieniać świat dzięki e-wolontariatowi, czyli wykorzystaniu nowych technologii i współpracy z wirtualnymi społecznościami.

 

Wolontariat szkolny - krok po kroku

Miasto Stołeczne Warszawa

W tej krótkiej publikacji znajdziesz informacje o tym jak zorganizować wolontariat w szkole.

 

Elementarz. Pierwszy krok do współpracy.

Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”

W Elementarzu znajdziesz propozycję zaplanowania w organizacji lub instytucji przemyślanej i całościowej polityki wolontariatu.

 

Modele współpracy z wolontariuszami

Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”

W publikacji znajdziesz propozycje czterech nowych modeli współpracy z wolontariuszami wypracowanych i opisanych w ramach projektu „Modelowy wolontariat”

 

Biblioteka wolontariatu

Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu

Na stronie znajdziesz mnóstwo publikacji dotyczących wolontariatu, wolontariuszy i działalności społecznej. Publikacje podzielone są na kategorie i zagadnienia.

Jak przygotować projekt społeczny - bezpłatne warsztaty dla młodzieży

AM Warsztaty NGO X 2022 1

Warsztaty są skierowane do młodzieży szkół ponadpodstawowych oraz szkolnych kół wolontariatu zainteresowanych tematyką NGO.

W trakcie praktycznej części warsztatów autorzy (osoba lub grupa projektowa) dwóch najlepszych projektów wypracowanych w trakcie warsztatów otrzymają możliwość zrealizowania projektu w kwocie 500 zł.

W ramach projektu zaplanowaliśmy spotkania wolontariuszami z innych krajów przebywających na rocznej wymianie w Polsce. Młodzi ludzie podzielą się z nami swoimi doświadczeniami i przybliżą ideę wolontariatu międzynarodowego. Przedstawimy możliwości uczestnictwa w wymianach międzynarodowych.

Wolontariusz zagraniczny w szkole. Spotkanie on-line o możliwościach jakie daje Europejski Korpus Solidarności!

webinarium org przyjmujace
 
We wtorek (15 grudnia) o godz. 17.00 fundacja Internationaler Bund Polska zaprasza wszystkich nauczycieli, pedagogów, przedstawicieli szkół i placówek oświatowych na spotkanie online, na którym opowie o tym jak wolontariusze z zagranicy mogą wesprzeć pracę w szkole!

Poznaj wolontariat zagraniczny, czyli Europejski Korpus Solidarności w praktyce!

webinarium1

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszym pierwszym wydarzeniu on-line!
Wraz z fundacją Internationaler Bund Polska organizujemy webinar, który przybliży temat wolontariatu zagranicznego w Europejskim Korpusie Solidarności.
O czym będziemy rozmawiać?

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. do zapewnienia bezpieczeństwa. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa - wejdź.

X