Sukcesem zakończyła się akcja #TVNpomagajmysobie!

Podsumowanie Akcji TVN pomagajmy sobie - akcja trwała 13 dni, wzięło w niej udział 18 wolontariuszy, ponad 50 osób potrzebujących otrzymało bezpłatne ciepłe posiłki. Na zdjęciu wolontariusz, pan Szymon, trzymający skrzynkę z posiłkami gotowymi do dostarczenia.

fot. materiały własne Tyskiego Centrum Wolontariatu - na zdjęciu nasz wolontariusz pan Szymon

W ramach akcji finansowe wsparcie od telewizji TVN otrzymała lokalna firma gastronomiczna Pychotka Catering Kobiór, która przygotowała 50 bezpłatnych posiłków dla potrzebujących. Nasze Centrum zajęło się m.in zorganizowaniem grupy wolontariuszy i logistyki dostaw, a wcześniej z pomocą pracowników socjalnych wytypowało osoby potrzebujące w Tychach.

Wsparcie otrzymało ponad 50 osób, najczęściej samotnych seniorów i seniorek. Niektóre z nich rodziny zabrały na Święta wówczas kilka osób (wytypowanych przez MOPS) otrzymało posiłki w Wigilię oraz dwa dni świąteczne w ich miejsce.

Posiłki wydawane były w dniach 14-26 grudnia. W Wigilię oprócz świątecznego obiadu potrzebujący otrzymali zestaw świątecznych wypieków (sernik, makowiec, pierniki, itp.) Do wigilijnych obiadów dołączyliśmy kartki od dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 oraz od seniorów z Klubu Seniora Platyna.

W całej akcji wzięło udział 18-stu wolontariuszy, którzy zamiennie w różne dni rozwozili posiłki po Tychach.

Nasi wolontariusze otrzymają pocztą zaświadczenia z podziękowaniami za udział w akcji.

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa - wejdź.

X