POPRZEDNIA EDYCJA: Budżet obywatelski na rok 2023

SKWERY, TERENY REKREACYJNY, ZIELEŃ

NASADZENIA DRZEW PRZY UL. GILÓW

DzielnicaMĄKOŁOWIEC, KOŹLINA
Identyfikator IX/39
Lokalizacja skwer przy ul. Gilów
Autor Wencepel Dariusz, Król Arkadiusz
Szacunkowy koszt zadania 50 000 zł
Opis Projekt zakłada zakup i nasadzenia ok. 23 sztuk drzew przy ul. Gilów. Nasadzenia drzew pozytywnie wpłyną na poprawę klimatu osiedla oraz zacienią teren wypoczynkowy.
Mapa

ZAGOSPODAROWANIE TERENU PRZY UL. ZGODY

DzielnicaŻWAKÓW
Identyfikator IX/73
Lokalizacja teren przy ulicy Zgody
Autor Kosowska – Pawłowicz Patrycja, Jusiak Barbara, Sawicka Agnieszka, Raczyńska Paulina
Szacunkowy koszt zadania 40 900 zł
Opis Celem zadania jest zagospodarowanie terenu przy ul. Zgody. W ramach projektu zaplanowano wykonać nasadzenia zieleni. Ponadto planuje się zakupić i zamontować leżaki lub ławki parkowe. Dzięki realizacji zadania teren zostanie uporządkowany i stanie się miejscem atrakcyjnym dla mieszkańców do wykorzystania pod kątem rekreacji.
Mapa

NASADZENIA ZIELENI PRZY UL. BRZOZOWEJ 17-21

DzielnicaOSIEDLE B
Identyfikator IX/95
Lokalizacja Brzozowej 17-21
Autor Skitek Aneta
Szacunkowy koszt zadania 100 000 zł
Opis Projekt zakłada stworzenie pięknego krajobrazu z kwiatami, krzewami i drzewami. Głównym celem projektu jest wykonanie stacji rabatowej, dosadzenie drzew , krzewów średnio-wysokich i okrywowych oraz montaż ławek i koszy na śmieci. Dzięki realizacji zadania teren zostanie uporządkowany i stanie się miejscem atrakcyjnym dla mieszkańców do wykorzystania pod kątem rekreacji.
Mapa

NASADZENIA KLONÓW PRZY AL. BIELSKIEJ

DzielnicaOSIEDLE C
Identyfikator IX/103
Lokalizacja teren zielony przy al. Bielskiej
Autor  Slezak Klaudiusz, Wencepel Dariusz, Danielczyk Edyta
Szacunkowy koszt zadania 31 600 zł
Opis W ramach zadania planuje się zakup i posadzenie drzew. Drzewa zostaną posadzone na wskazanym terenie w formie luźno rozłożonych grup. Projekt przyczyni się do podniesienia walorów estetycznych otoczenia. Dzięki realizacji zadania dla mieszkańców powstaną nowe zacienione miejsca odpoczynku.
Mapa

WIĘCEJ DRZEW NA OSIEDLU D – NASADZENIA PRZY UL. DĘBOWEJ

DzielnicaOSIEDLE D, G
Identyfikator IX/105
Lokalizacja przy ul. Dębowej
Autor Lorbiecki Michał
Szacunkowy koszt zadania 136 000 zł
Opis Projekt zakłada zakup i nasadzenie dębów na osiedlu D. Celem projektu jest upiększenie krajobrazu poprzez nasadzenia drzew nawiązujących do nazwy ulicy. Zadanie ma na celu poprawę jakości powietrza w mieście, estetyki oraz zwiększenie retencji. Z projektu skorzystają nie tylko mieszkańcy osiedla, ale także ptaki i inne zwierzęta, które żyją na drzewach. Realizacja projektu pozytywnie wpłynie na zwiększenie bioróżnorodności na tym terenie. Dla optymalnego rozwoju korzeni drzewa zostaną posadzenie na trawniku.
Mapa

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. do zapewnienia bezpieczeństwa. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa - wejdź.

X