POPRZEDNIA EDYCJA: Budżet obywatelski na rok 2022

ULICE, CHODNIKI, PARKINGI

Bezpieczne przejście dla pieszych przez al. Bielską na Paprocany

 

DzielnicaŻwaków 
Lokalizacja Przejście dla pieszych od Żwakowa przez al. Bielską w kierunku na Paprocany
Autor Michał Rutecki
Szacunkowy koszt zadania 40 000 zł
Opis
W ramach zadania zostanie wykonane doznakowanie rejonu przejścia oraz chodniki na zieleńcach od przejścia do dróg leśnych. Ponadto zostanie wykonany montaż oznakowania D-6 na tle fluo. Celem projektu jest zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców Tychów korzystających z tego przejścia dla pieszych. Przejście to jest wykorzystywane przez osoby uszczęszczające nad jezioro Paprocańskie. 

Remont chodnika przy ul. Jagiełły 7-33 oraz 8-22

 

Dzielnica

Paprocany, osiedla P, O1, T1, W (część wschodnia)

Lokalizacja ul. Jagiełły 7-33 oraz 8-22
Autor Stanisław Krasnowski, Józef Wilczek
Szacunkowy koszt zadania 100 000 zł
Opis
Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa przechodniów oraz ułatwienie utrzymania czystości chodnika. W ramach remontu chodnika zostaną również wymienione krawężniki. Z realizacji projektu skorzystają wszyscy mieszkańcy uczęszczający tym chodnikiem. 

Budowa chodnika łączącego ul. Wyszyńskiego i ul. Paprocańską

 

DzielnicaPaprocany, osiedla P, O1, T1, W (część wschodnia)
Lokalizacja pomiędzy ul. Wyszyńskiego i ul. Paprocańską
Autor Grażyna Makosz, Sebastian Zupok
Szacunkowy koszt zadania 77 000 zł
Opis
Projekt zakłada budowę chodnika z materiałów przepuszczalnych pomiędzy ul. Wyszyńskiego a ul. Paprocańską. Chodnik ułatwi komunikację pieszych w tym rejonie osiedla. Obecnie w miejscu planowanego zadania znajduje się przedept. Na realizacji projektu skorzystają wszyscy mieszkańcy przemieszczający się po osiedlu. 

Remont chodnika przy ul. Wieniawskiego 87

 

DzielnicaPaprocany, osiedla P, O1, T1, W (część wschodnia)
Lokalizacja ul. Wieniawskiego 87
Autor Anna Sonik
Szacunkowy koszt zadania 80 000 zł
Opis
Projekt zakłada remont chodnika przy ul. Wieniawskiego, pomiędzy budynkami przy ul. Hutniczej 50 a ul. Wieniawskiego 87. Z realizacji projektu korzystać będą mieszkańcy osiedla oraz pozostałych części miasta poruszający się po tym terenie pieszo. Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa oraz jakości chodnika. 

Remont chodnika od ul. Jordana 29 do al. Piłsudskiego 116

 

DzielnicaPaprocany, osiedla P, O1, T1, W (część wschodnia)
Lokalizacja ul. Jordana 29 do al. Piłsudskiego 116
Autor Józef Wilczek
Szacunkowy koszt zadania 50 000 zł
Opis Projekt zakłada wymianę istniejącego zniszczonego chodnika wraz z krawężnikami. Projekt będzie stanowił zakończenie prac realizowanych w poprzednich latach z Budżetu Obywatelskiego. Z realizacji projektu skorzystają mieszkańcy okolicy, zwłaszcza dzieci uczęszczające do Szkoły Podstawowej nr 7. Realizacja projektu poprawi warunki bezpieczeństwa oraz podniesie walory estetyczne tego miejsca.

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa - wejdź.

X