POPRZEDNIA EDYCJA: Budżet obywatelski 2018

Przetłumaczenie z języka niemieckiego pisanej gotykiem kroniki szkoły w Paprocanach

 

DzielnicaPaprocany, os. P, O, T1, W (Paulina, Olga (O1), Teresa (T1), Weronika - wschód)
Identyfikator  318
Lokalizacja   Paprocany
Autor   Józef Wilczek
Koszt przedsięwzięcia   20 000 zł
Szacunkowy koszt zadania   20 000 zł
Opis   Przetłumaczenie i wydanie kroniki ma wielkie znaczenie w budowaniu świadomości historycznej i wiedzy społeczności lokalnej. Kronika powstawała w czasach niezwykle interesujących dla historyków. Obrazuje lata, w których teren Tych należał do państwa niemieckiego, ale zawarte w niej informacje z pewnością będą pomocne w przybliżaniu wiedzy na temat postawy narodowej lokalnej społeczności końca XIX i początku XX wieku. Realizacja projektu może także przełożyć się na kształtowanie i wzmacnianie tożsamości lokalnej, przywiązanie do miejsca zamieszkania, zainteresowanie historią Tychów.
 
Dokumenty do pobrania

Warunki głosowania

  • głosować mogą osoby zamieszkałe w Tychach – posiadające pobyt stały, pobyt czasowy lub wpis do stałego rejestru wyborców Miasta Tychy, które ukończyły 16 lat (najpóźniej w ostatnim dniu głosowania),
  • wyłączone z głosowania są osoby pozbawione praw obywatelskich, ubezwłasnowolnione oraz wpisane do rejestru wyborców innej gminy,
  • wybierać można jedynie projekty należące do okręgu, którego jest się mieszkańcem,
  • każda osoba może oddać głos tylko jeden raz na wybrane projekty,
  • głosującemu przysługuje 10 punktów, które może dowolnie rozdzielić pomiędzy dostępne projekty,
  • możliwe jest oddanie całej puli punktów na jeden projekt.

Szczegółowe informacje dostępne są w regulaminie głosowania.

Czas na promocję!

Popierasz wybrane projekty? Chcesz by Twoi znajomi również je wsparli? Zadbaj o to, aby dowiedziało się o nich jak najwięcej osób. Udostępnij je na swoim serwisie społecznościowym lub wyślij linka swoim znajomym.

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa - wejdź.

X