POPRZEDNIA EDYCJA: Budżet obywatelski 2018

KULTURA

Piknik rodzinny w Wilkowyjach

 

DzielnicaWilkowyje
Identyfikator  274
Lokalizacja   ul. Leśna, teren ZSP nr 1
Autor   Anita Wajda
Koszt przedsięwzięcia   9 800 zł
Szacunkowy koszt zadania   9 800 zł
Opis   Celem projektu jest zapewnienie ciekawych atrakcji podczas pikniku rodzinnego organizowanego na terenie ZSP nr 1, co pozwoli na miłe i ciekawe spędzenie czasu. Zakres rzeczowy zadania obejmuje: wynajem urządzeń rekreacyjnych dla dzieci (zamek, trampolina),fotobudka, pokaz baniek mydlanych, występ zespołu coverowego.
 

Imprezy kulturalne w dzielnicy Cielmice

 

DzielnicaCielmice, Osiedle Ogrodnik
Identyfikator  298
Lokalizacja   Cielmice
Autor   Stanisław Kostka
Koszt przedsięwzięcia   65 363 zł
Szacunkowy koszt zadania   165 363 zł
Opis   Celem projektu jest integracja mieszkańców oraz uświetnienie przypadającej w 2018 r. 650 rocznicy powstania Cielmic oraz dożynek Realizacja zadania zakłada organizację dwóch imprez integracyjnych. W ramach projektu zaplanowano: występy zespołów muzycznych, wynajem sceny wraz z nagłośnieniem i oświetleniem, atrakcje dla dzieci, występ grupy kabaretowej, prowadzenie imprez.
 

Festyn na Mąkołowcu

 

DzielnicaMąkołowiec, Koźlina
Identyfikator  278
Lokalizacja   ul. Przepiórek
Autor   Sławomir Sobociński
Koszt przedsięwzięcia   18 000 zł
Szacunkowy koszt zadania   18 000 zł
Opis   Celem projektu jest integracja mieszkańców dzielnicy. W ramach festynu zaplanowano: wynajem estrady, zaproszenie wykonawców (zespołów muzycznych, artystów), wynajem urządzeń zabawowych dla dzieci, przygotowanie zabaw i konkursów.
 

Przetłumaczenie z języka niemieckiego pisanej gotykiem kroniki szkoły w Paprocanach

 

DzielnicaPaprocany, os. P, O, T1, W (Paulina, Olga (O1), Teresa (T1), Weronika - wschód)
Identyfikator  318
Lokalizacja   Paprocany
Autor   Józef Wilczek
Koszt przedsięwzięcia   20 000 zł
Szacunkowy koszt zadania   20 000 zł
Opis   Przetłumaczenie i wydanie kroniki ma wielkie znaczenie w budowaniu świadomości historycznej i wiedzy społeczności lokalnej. Kronika powstawała w czasach niezwykle interesujących dla historyków. Obrazuje lata, w których teren Tych należał do państwa niemieckiego, ale zawarte w niej informacje z pewnością będą pomocne w przybliżaniu wiedzy na temat postawy narodowej lokalnej społeczności końca XIX i początku XX wieku. Realizacja projektu może także przełożyć się na kształtowanie i wzmacnianie tożsamości lokalnej, przywiązanie do miejsca zamieszkania, zainteresowanie historią Tychów.
 
Dokumenty do pobrania

Warunki głosowania

  • głosować mogą osoby zamieszkałe w Tychach – posiadające pobyt stały, pobyt czasowy lub wpis do stałego rejestru wyborców Miasta Tychy, które ukończyły 16 lat (najpóźniej w ostatnim dniu głosowania),
  • wyłączone z głosowania są osoby pozbawione praw obywatelskich, ubezwłasnowolnione oraz wpisane do rejestru wyborców innej gminy,
  • wybierać można jedynie projekty należące do okręgu, którego jest się mieszkańcem,
  • każda osoba może oddać głos tylko jeden raz na wybrane projekty,
  • głosującemu przysługuje 10 punktów, które może dowolnie rozdzielić pomiędzy dostępne projekty,
  • możliwe jest oddanie całej puli punktów na jeden projekt.

Szczegółowe informacje dostępne są w regulaminie głosowania.

Czas na promocję!

Popierasz wybrane projekty? Chcesz by Twoi znajomi również je wsparli? Zadbaj o to, aby dowiedziało się o nich jak najwięcej osób. Udostępnij je na swoim serwisie społecznościowym lub wyślij linka swoim znajomym.

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa - wejdź.

X