Program Aktywni Obywatele

Program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny to program, który będzie realizowany do roku 2024. Program ma na celu wzmacnianie organizacji społecznych w Polsce. Działa na rzecz społeczeństwa obywatelskiego, dla którego różnorodność społeczna, równe traktowanie i dialog stanowią szczególną wartość.

W ramach Programu organizacje pozarządowe będą mogły ubiegać się o dofinansowanie projektów w następujących obszarach: 1.Ochrona praw człowieka (w tym kwestie związane z równością płci). 2.Działanie na rzecz różnorodności społecznej i przeciwdziałanie wykluczeniu. 3.Budowanie kultury demokratycznej i zaangażowania obywatelskiego na poziomie lokalnym (w tym kwestie związane z ochroną środowiska). 4.Wsparcie rozwoju sektora społecznego. Oprócz konkursów grantowych zostaną przeprowadzone również działania edukacyjne zwiększające kompetencje osób związanych z sektorem społecznym. Oficjalne rozpoczęcie Programu nastąpi podczas Konferencji otwierającej Program w dniu 5 lutego 2021 roku. Pierwszy konkurs zostanie ogłoszony 17 marca. Szczegółowe informacje na temat Programu znaleźć można na stronie WWW  oraz w mediach społecznościowych.

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa - wejdź.

X