„Społeczni, Młodzi, Przedsiębiorczy - Trzeci Sektor idzie do szkoły”

Inkubator Społecznej Przedsiębiorczości (ISP) Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta Tychy przy współpracy z Fundacją Internationaler Bund Polska zaproponował szkołom gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym możliwość zorganizowania spotkania pod nazwą „Społeczni, Młodzi, Przedsiębiorczy - Trze

Na zaproszenie Pani Dyrektor Grażyny Jurek i nauczyciela podstaw przedsiębiorczości Pana Ryszarda Kwaśniewicza, 23 lutego br. w Zespole Szkół nr 1 im. Gustawa Morcinka w Tychach, w klasach maturalnych odbyły się pierwsze spotkania z młodzieżą na temat Społeczni, Młodzi, Przedsiębiorczy  - Trzeci Sektor idzie do szkoły”.

Celem spotkań było pokazanie, w jak dużym stopniu  aktywność młodzieży nosi znamiona zachowań przedsiębiorczych, kładąc duży nacisk na społeczny wymiar przedsiębiorczości a także pokazanie, iż warto wykorzystać czas edukacji także na działania społeczne. Poprzez promocję tematu ekonomii społecznej chcieliśmy także przedstawić, jakie pozytywne efekty dla rozwiązywania problemów w ich najbliższym otoczeniu oraz mieszkańców naszego miasta może mieć aktywność i działanie młodzieży.

        Podczas spotkania młodzież w grupach od 2 do 5 osobowych, przy pomocy osób prowadzących, przygotowywała mini projekty i pomysły działań na rozwiązywanie przykładowych problemów lokalnych (przykłady prac w załączeniu).
Na zakończenie wszystkie grupy prezentowały i omawiały swoje pomysły. Osoby prowadzące zachęciły także młodzież do kontaktów z pracownikami ISP w Tychach oraz pracownikami Centrum Integracji Społecznej w Tychach.

Okazało się, że 45 minut to za mało na takie zajęcia, ale mamy nadzieję, że udało nam się zainteresować młodzież działalnością społeczną, pokazać, że mają duży wpływ na to co się dzieje wokół nich. Kolejne lekcje odbędą się w I LO im. Leona Kruczkowskiego w Tychach, gdzie również zostaliśmy zaproszeni, tym razem do klas pierwszych.

 

Spotkanie zostało przygotowane i poprowadzone przez:

Agatę Gasz     – pracownika Inkubatora Społecznej Przedsiębiorczości przy Wydziale Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta Tychy, oraz

Piotra Mazurka – pracownika Centrum Integracji Społecznej w Tychach.                                    

Kontakt dla placówek oświatowych zainteresowanych w/w spotkaniami:

Agata Gasz

Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia

032 776 36 36,

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa - wejdź.

X