Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030

Podczas posiedzenia 24 lipca 2018 roku Rada Ministrów przyjęła Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030. Znamy już również raport z konsultacji.

PROO to jeden z trzech programów stworzonych w ostatnich miesiącach przez rząd przy walnym udziale Narodowego Instytutu Wolności. Wśród celów wymienianych przez jego twórców, znajdziemy między innymi wzrost zaangażowania obywateli i organizacji obywatelskich w życie publiczne, wzmocnienie organizacji obywatelskich w wymiarze strategicznym czy poprawę stabilności finansowej organizacji obywatelskich. Szczególnym wsparciem otoczone mają być organizacje strażnicze, think tanki i media obywatelskie.

PROO zakłada między innymi wspieranie działalności statutowej organizacji, tworzenia kapitałów żelaznych, a także wsparcie doraźne. Nie określa jednak, na jakich zasadach i według jakich kryteriów wybierane będą organizacje otrzymujące dofinansowanie. Operator programu, Narodowy Instytut Wolności, zakłada, że w okresie realizacji Programu (czyli przez 12 lat) bezpośrednie wsparcie uzyska ponad 11 tysięcy organizacji obywatelskich.

Program

źródło

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa - wejdź.

X