Podsumowanie Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego w Tychach za rok 2019

Dzięki kreatywności i zaangażowaniu uczniów szkół ponadpodstawowych w ramach Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego w roku 2019 zrealizowano 9 projektów. 

W ramach tyskiego Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego w 2019 roku zrealizowano 9 bardzo ciekawych projektów, których pomysłodawcami są uczniowie szkół ponadpodstawowych. Z inicjatywy młodzieży powstały m.in. miejsca relaksu i wypoczynku, zakupiono gry planszowe, doposażono siłownie i kawiarenki.

Kwota wydzielona z budżetu miasta Tychy na rok 2019 wynosiła 90 tysięcy złotych i została podzielona w równych częściach (tj. po 10 tys. zł) pomiędzy szkoły ponadpodstawowe.

Młodzieżowy Budżet Obywatelski przebiegał w czterech etapach:

  • zgłaszanie projektów przez uczniów,
  • weryfikacja zadań,
  • głosowanie,
  • realizacja zadań - do 31 grudnia 2019 r.

Poniżej informacja o zrealizowanych projektach w poszczególnych szkołach.

2020 02 kolaz.tmp

Tab. Zadania zrealizowane w ramach Młodzieżowego Budżetu Partycypacyjnego

 

 

L.P

 

Szkoła

 

Zakres wykonanych zadań

1.

Zespół Szkół nr 1 im. Gustawa Morcinka

Modernizacja szkolnej siłowni, doposażenie szkolnych kącików rekasu  i szkolnej kawiarenki, działającej pod egidą Spółdzielni Uczniowskiej oraz utworzenie sali ćwiczeń dla uczniów, którzy  przygotowują się do debat.

2.

I LO

im. Leona Kruczkowskiego

Realizacja projektu "EkoKruczek", w ramach którego zakupiono dla wszystkich uczniów butelki wielokrotnego użytku, przygotowano kosze do segregacji śmieci oraz przeprowadzono ekologiczne warsztaty.

3.

Technikum nr 2

Zakupiono 4 sofy do biblioteki szkolnej, dzięki którym stworzono miejsce odpoczynku dla uczniów podczas przerw. Zakupiono także 87 gier planszowych, które są udostępniane w bibliotece na miejscu oraz wypożyczane do domu.

4.

III LO

im. Stanisława Wyspiańskiego

Doposażono świetlicę szkolną w meble dzięki czemu uczniowie mają miejsce do spotkań po lekacjach, rozwijania swoich zainteresować a także realizowania pomocy koleżeńskiej. Zakupiono kotarę na szkolną scenę, portret patrona szkoły i fototapetę, która wydzieliła część świetlicy na kącik czytelniczy.

5.

II LO

z Oddziałami Integracyjnymi

im. Cypriana Kamila Norwida

Projekt polegał na odnowieniu wnętrz biblioteki oraz wyodrębnieniu kącika wypoczynkowego. Pomieszczenia wyposażono w nowe fotele, kanapy, pufy, biurka, stoły, krzesła, kosze do segregacji odpadów oraz dekoracje w postaci roślin, lamp, ramek i plakatów.

Przestrzeń służy relaksowi, rozrywce oraz zachęca do kreatywnej pracy.

6.

Zespół Szkół nr 4

im. Janusza Groszkowskieg

Zakupiono i zainstalowano urządzenia w szkolnej siłowni. Rezultatem realizacji zadania jest ulepszenie warunków do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego oraz prowadzenie od 2020 roku zajęć rozwijających sportowe zaintereowania uczniów.

7.  Zespół Szkół nr 5  Wykonanie strefy relaksu wraz z jego wyposażeniem celem zapewnienia wypoczynku między lekcjami.
8.  Zespół Szkół nr 6  Wykonanie strefy relaksu wraz z jego wyposażeniem celem zapewnienia wypoczynku między lekcjami.
9.  Zespół Szkół nr 7

 Utworzenie wraz z wyposażeniem kącika relaksu "chill zone"

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa - wejdź.

X